podpis

"Mějte kus umění i u sebe doma.

S kresleným portrétem Vašeho

zvířete od Nikol"

O mně

Trochu slov úvodem


omne

Jmenuji se Nikol Charvátová, nar. 24.8.1989 v Praze, kde momentálně působím jak ve svém pracovním, tak i soukromém životě. Od pěti let jsem 10 let navštěvovala ZUŠ, která mě intenzivně vzdělávala ve všech výtvarných oborech. Díky přípravě na této škole jsem se později dostala na SUPŠ a VOŠUP Žižkovo nám. v praze 3, kde jsem abslovovala obor propagační grafiky. od r. 2007 přicházely první vlaštovky v podobě objednávek portrétů zvířat, kdy jsem zkoušela nabídnout své kresby suchým pastelem a které se veřejnosti začínaly líbit. Po dvou letech jsem změnila techniku a formát a našla se v kresbě pastelkami. Právě pastelky, tolik zatracované, školou povinné médium, může být opravdu kouzelným nástrojem. Snažím se o tom přesvědčit nejen své zákazníky, ale i své žáky. A těší mě, že zájem o obrazy stále roste, stejně jako o vzdělávání se v tomto oboru. K technice pastelkami jsem přidala klasickou variantu černobílé kresby. Podle zákazníků mi bylo jasné, že mojí trefou do černého jsou pejsci. Nebráním se však žádnému tématu, takže v přehledu prací najdete mj. i kočky, koně, králíky a další zvířata dle vašich přání. Portréty lidí nekreslím.

Co se povedlo


Spolupráce s firmou Sam's Field

Spolupráce s firmou Sam's Field, pro které jsem kreslila sérii ilustrací s motivem psů na obalové materiály krmiv pro psy.

Kalendář pro firmu Real Progress

Kalendář pro firmu Real Progress, kdy zvnikla série 12ti studijních kreseb vrtulníků a stíhaček.

Spolupráce s firmou Canvit

Spolupráce s firmou Canvit, pro které jsem kreslila sérii ilustrací s motivy rostlin na doplňky stravy pro psy.

Vydání knihy "Portréty podle fotografie"

V roce 2017 vydání knihy "Portréty podle fotografie" jako spoluautor, kterou vydalo nakladatelství ZonerPress a je k dostání v každém dobrém knihkupectví a v eshopu ZonerPress.

Zahájení kurzů kreslení

Od roku 2017 zahájení kurzů kreslení, pojmenované Kreslení pastelkami hrou, na kterých vyučuji techniku kresby pastelkami na zvířecích portrétech.

Více zde:

Kurzy kreslení

Sešity "Kreslení pastelkami hrou"

Od roku 2019 vydávám sešity "Kreslení pastelkami hrou", ve kterých podrobně seznamuji své žáky s touto technikou.

Více zde:

Doplňkový prodej

Luxusní kalendáře

Od roku 2013 vydávám každoročně luxusní nástěnný kalendář s TOP kresbami za uplynulý rok a limitované edice s konkrétním plemenem nebo druhem zvířat. (Např. Bernský salašnický pes, kavalíři, kočky, koně aj.)

Více zde:

Doplňkový prodej

Založení eshopu


Od r. 2020 jsme pro vás založili eshop, aby bylo shánění výukových materiálů, pastelek a dalších věcí, jako jsou kalendáře, knihy nebo reprodukce, mnohem dostupnější a jednodušší. Snažíme se, aby byl přehledný, současný a intuitivní. Najdete tu vše, co potřebujete k tomu začít se učit kreslit, ale i hezké dárky a náš merch.

Eshop - Portréty Zvířat

Spolupráce s kurzyproradost.cz


V listopadu r. 2023 jsem pro vás vytvořila další výukový projekt, tentokrát ve spolupráci kurzyproradost.cz, kde si můžete vyzkoušet a poté i případně zakopit zcela nový videokurz kresby psa - Čivavy.

Tento kurz, ale i mnoho dalších naleznete zde

Plány a vize


A jaké mám vize do budoucna? Když přeskočím samozřejmou péči o mojí nejmilovanější rodinu a děti, bude to neustálé zdokonalování techniky. Dostat se co nejvíce do podvědomí veřejnosti, učit ostatní tomu, co jsem se mohla zatím naučit sama. A pořád kreslit, kreslit, kreslit. Protože člověk je šťastný jen tehdy, kdy může udělat šťastné lidi kolem sebe. A to je můj cíl. Rozdávat radost.